понедельник, 11 мая 2020 г.

Літературне читання – 3-А клас

Вівторок  12.05.2020

Тема: Гумор у дитячій літературі. Грицько Бойко «отакий у мене ніс»

Сьогодні ми поринемо у веселий світ гумористичних творів.

Читаючи деякі вірші, повісті й оповідання українських та зарубіжних письменників, ми посміхаємося. Це твори, у яких про серйозне говориться з добродушною усмішкою, а вади й кумедні риси в характерах і поведінці героїв доброзичливо висміюються, їх називають гумористичними.

Відкриває цей розділ український поет Грицько Бойко.

Твори його проженуть сум, а натомість подарують нам сміх, веселощі, хо­роший настрій. Бо Грицько Бойко — це поет-гуморист. А сміятися корисно, бо... якщо народ співає і сміється,— в нім здорове серце б’ється).

Біографічна довідка

— Григорій Пилипович Бойко народився 1923 р. у шахтарському краю, на Донбасі. Після закінчення семирічки вчився в Оленівській рудниковій школі. Віддаль до школи була чималенька, тому доводилося хлопцеві щодня вставати о четвертій годині, кілька кілометрів йти пішки до станції, а вже звідти їхати робочим потягом до школи. Одразу після випускного вечора пішов на фронт, пройшов всю війну від рядового до офіцера. А після війни взявся за перо й упевнено і стрімко увійшов у літературу, назавжди підкоривши чисті дитячі душі.

Грицько Бойко — поет саме дитячий, всі його вірші присвячені дітворі.

Він з глибоким розумінням виховного значення сміху виставляє на осуд дітей найрізноманітніші вади дитячого характеру. Вереда, замазура, задавака, ледар, роззява, симулянт — ось ким населені гумористичні вірші Бойка.

У Бойка сміх не жорстокий, не бездушний, а м’який і зичливий, покли­каний допомогти, а не принизити.

Письменник видав близько ста книжок для дітей. Особливо полюбилися малечі «Билиці дяді Гриця», «Про дідуся Тараса», «Смішинки», «Хлопчик Ох», «Ніс у сметані», «Шпаргалка — виручалка» та інші. А зараз послухайте вірші Г. П. Бойка у виконанні учнів.

 

Завдання для дистанційного навчання

С. 163 – 166, читати віршований твір

С.166 – ознайомитись із значенням виразів


Комментариев нет:

Отправить комментарий